MD-TISSUE 2 ml x 10 amp. Zobacz większe

MD-TISSUE 2 ml x 1 ampułka / KOLAGEN

MD-TISSUE to wyrób medyczny z linii Medical Devices opracowanym przez GUNA aby pomóc zarówno kobietom jak i mężczyznom wyglądać młodziej, nawilżyć dojrzałą skórę i zredukować pojawiające się zmarszczki czy inne objawy starzenia się skóry.

Kolagen to podstawowy składnik tkanki łącznej a jego intoksykacja oraz zanik, powodujący wiotkość są głównymi przyczynami starzenia się tkanek.

Więcej szczegółów

GUNA

Nowy produkt

Dostępny

62,00 zł brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni:

Wyświetl historię cen produktu

Historia cen produktu

MD-TISSUE 2 ml x 1 ampułka / KOLAGEN

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu 30 dni:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Rabaty ilościowe

Ilość Cena Oszczędzasz
3 61,00 zł Do 3,00 zł

Oferta dotyczy sprzedaży 1 pojedynczej ampułki kolagenu MD-TISSUE po 2 ml.

OPIS:

MD-TISSUE jest nowym wyrobem medycznym z linii Medical Devices opracowanym przez GUNA, który pomaga zarówno kobietom jak i mężczyznom wyglądać młodziej, nawilżyć dojrzałą skórę
i zredukować pojawiające się zmarszczki czy inne objawy starzenia się skóry.


Kolagen jest podstawowym składnikiem tkanki łącznej a jego intoksykacja oraz zanik, powodujący wiotkość są głównymi przyczynami starzenia się tkanek.

Z wiekiem naskórek staje się cieńszy, w związku z tym zmniejsza się bariera, która chroni skórę przed utratą wilgotności i przesuszeniem. Liczba komórek naskórka zmniejsza się o około 10% każdego roku, co uniemożliwia naprawę i regenerację skóry.

Efekty starzenia się skóry są znaczące: nie tylko powodują, że warstwa skóry staje się cieńsza; włókna elastynowe, które przyczyniają się jej elastyczności ulegają zniszczeniu. Te zmiany
w tkankach podstawowych skóry powodują zmarszczki i zwiotczenie.


Zmarszczki są również powodowane przez marszczenie brwi, starzenie, uszkodzenia słoneczne, palenie papierosów, słabe nawilżenie, zanieczyszczenie środowiska i wiele innych czynników. Skóra starzeje się na całym ciele ale najbardziej widoczne jest to w miejscach intensywnej ekspozycji na słońce. Uszkodzenia powodowane przez słońce określane mianem fotozależnego starzenia się skóry obejmują wysuszenie, zwiotczenie, rozluźnienie struktury, zmarszczki. Ilość zmarszczek pojawiających się na skórze na obszarach poddawanych ekspozycji na słońce jest większa: szczególnie na twarzy, szyi, wierzchach dłoni, ramionach.

Głównym składnikiem MD-TISSUE jest kolagen, który wspiera i podtrzymuje procesy odtwarzania naturalnych włókien kolagenowych macierzy tkanki łącznej.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA:

Wyrób medyczny MD-TISSUE jest przeznaczony do stosowania w zabiegach medycyny estetycznej w celu nawilżenia skóry, spłycenia zmarszczek oraz zmniejszenia innych objawów starzenia się skóry oraz w leczeniu bólu związanego ze starzeniem się organizmu, z wadami postawy, ze współistniejącymi chorobami przewlekłymi oraz z uderzeniami i urazami. Stosowanie tego innowacyjnego preparatu hamuje procesy fizjologicznego starzenia tkanki łącznej i działa jak bariera przeciw wolnym rodnikom.


MD-TISSUE jest wyrobem medycznym poprawiającym zdolność ruchową poprzez zapobieganie fizjologicznym procesom starzenia zachodzącym w tkance łącznej. Do jego głównych oddziaływań leczniczych zalicza się: efekt bariery, działanie smarujące, wsparcie mechaniczne przy podawaniu innych leczniczych substancji farmakologicznych.

PRZECIWSKAZANIA / SKUTKI UBOCZNE:

  • Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu
  • Nie stosować w przypadku, gdy ampułka nie była szczelna.
  • Nie stosować dożylnie
  • Nie należy przekraczać zalecanej dawki
  • Brak zaobserwowanych przypadków nadwrażliwości na MD-TISSUE. Niemniej jednak, pacjenci, u których zaobserwowano nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, powinni przed jego zastosowaniem zostać poddani testowi poprzez iniekcję miejscową wykonaną na ramieniu, a następnie obserwowani przez 1 godzinę.

Niewielkie zaczerwienienie w okolicy wkłucia może wynikać z mechanicznego skutku wprowadzenia igły, lub z powierzchownej reakcji skóry. 

OPAKOWANIE:

Pełne opakowanie zawiera 10 ampułek po 2 ml.

Oferta dotyczy sprzedaży 1 pojedynczej ampułki kolagenu MD-TISSUE po 2 ml.

SKŁAD:

Substancja główna: Kolagen

Substancje pomocnicze: Ascorbic acid, Magnesium gluconate, Pyridoxine hydrochloride, Riboflavin, Thiamine hydrochloride, NaCl, woda do wstrzyknięć. 

SPOSÓB UŻYCIA:

Produkt do stosowania wyłącznie przez wykwalifikowany personel medyczny. Przed użyciem zapoznaj się z informacją używania wyrobu medycznego i skonsultuj się
z lekarzem.

MD-TISSUE może być wstrzykiwane bezpośrednio w określone obszary skóry aby mechanicznie remodelować tkanki i wygładzać zmarszczki. Preparat może być użyty jako samodzielne, bardzo efektywne leczenie przeciwstarzeniowe, metodami wstrzyknięć śródskórnych czy metodą tunelową.

Może być również wsparciem dla innych preparatów stosowanych w medycynie estetycznej, takich jak kwas hialuronowy czy botox.

Protokół leczenia - medycyna estetyczna:

Przez pierwsze 2 tygodnie 2 zabiegi tygodniowo, następnie 1 zabieg tygodniowo do osiągnięcia zadowalających rezultatów (średnio 8-10 sesji). Możliwe jest kontynuowanie leczenia: 1 zabieg przez 10 tygodni. W przypadku przewlekłych zmian: kontynuować zabiegi 1 raz w tygodniu przez miesiąc, do uzyskania zadowalających rezultatów a następnie 1 zabieg w miesiącu.

Technika wstrzyknięć śródskórnych:
Obszar leczonej skóry zdezynfekować. głębokość wkłuć 1-3 mm, obj. preparatu na 1 wkłucie- 0.2-0.3 ml w leczonym obszarze.

Technika tunelowa:
Wstrzykuje się 0,3 ml na zmarszczkę. Wkłuć igłę pod skórę na całą długość, podawać preparat w trakcie wycofywania strzykawki, delikatnie poruszając igłą w prawo i w lewo,pod zmarszczką.


Protokół leczenia - leczenie bólu:

2 zabiegi w ciągu pierwszych 2 tygodni, 1 zabieg tygodniowo do momentu poprawy objawów (średnio 8-10 sesji). Można kontynuować leczenie wykonując jeden zabieg co tydzień, nie dłużej niż przez 10 tygodni. W przypadku patologii chronicznych: kontynuować leczenie stosując 1 zabieg tygodniowo przez 1 miesiąc do wystąpienia poprawy w objawach, następnie 1 zabieg raz na miesiąc.

Metoda iniekcji przezskórnej: miejsce wkłucia musi być sterylne
Mikroiniekcje: wprowadzić igłę na głębokość 1-3 mm i wstrzykiwać 0,2 – 0,3 ml w chore miejsca.
Metoda iniekcji tunelowej: wstrzyknąć 0,3 ml w fałd skóry. Całą długość igły wprowadzić pod skórę, kaniulować fałd poruszając delikatnie igłą w lewo i w prawo podczas wstrzykiwania zawartości strzykawki i wycofując igłę.
Metoda iniekcji okołostawowej: miejsce wkłucia musi być sterylne; wprowadzić igłę do stawu na głębokość 2-4 mm.

Przygotowanie do iniekcji:

W tym celu zaleca się wykorzystanie następujących materiałów i przyrządów:

Materiały do aseptycznego przygotowanie powierzchni skóry: sterylne rękawiczki, roztwór jodyny, roztwór alkoholu, sterylne gaziki, chlorek etylu w sprayu do skóry
Igły do mikroiniekcji: sterylne 27G, 4 mm
Igły do iniekcji tunelowej: sterylne 30G, 13 mm
Strzykawki: rozmiar 5 lub 10 cc, w zależności od objętości roztworu do wstrzyknięcia.

PRZECHOWYWANIE / ŚRODKI OSTROŻNOŚCI:

TRZYMAĆ Z DALA OD DZIECI.

Nie używać po upływie terminu ważności. Termin ważności odnosi się do produktów prawidłowo przechowywanych w nieotwartym opakowaniu. Po otwarciu, należy zużyć produkt natychmiast.

Zawartość fiolki / ampułki musi zostać wstrzyknięta natychmiastowo po jej otwarciu.

Opakowanie zawiera sterylne fiolki/ampułki STERILE

Chronić przed oddziaływaniem promieni słonecznych i zamarzaniem.

Warunki przechowywania i użytkowania: 2 C – 30 C.

Nie używać jeśli naklejka uszczelniająca jest otwarta lub jeśli fiolka / ampułka nie jest całkowicie szczelna.

UWAGI:

Ten produkt posiada oznaczenie CE o numerze jednostki notyfikowanej 0373. Oznakowanie CE wskazuje, że dany wyrób medyczny został zbadany przez producenta i uznany za spełniający wymogi UE dotyczące zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

Ten produkt posiada deklarację zgodności UE - spełnia wymogi Unii Europejskiej.

Do wyrobu medycznego dołączona jest etykieta w języku polskim.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

PRODUCENT:

Guna - Ambra Group

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: