kupon rabatowy - hialu50
Wyprzedaż! HYMOVIS HAYADD4 24mg/3ml (2x3ml), darmowa dostawa Zobacz większe

HYMOVIS HAYADD4 24mg/3ml (2x3ml) 1 ampułkostrzykawka + 5 maseczek FFP2

HYMOVIS jest sterylnym, niepirogennym hydrożelem produkowanym z użyciem HYADD4 (heksadecylamidu wysokooczyszczonego, naturalnego hialuronianu sodu uzyskiwanego w drodze fermentacji bakteryjnej) w izotonicznym roztworze buforowym.

Cykl leczenia obejmuje dwa wstrzyknięcia w odstępie jednego tygodnia.

Więcej szczegółów

FIDIA FARMACEUTICI

O-AHYM-2

Nowy produkt

Dostępny

1 199,99 zł brutto

Rabaty ilościowe

Ilość Cena Oszczędzasz
2 1 174,99 zł Do 50,00 zł

OPIS:

HYMOVIS to wyrób medyczny klasy CE0459, będący sterylnym, niepirogennym hydrożelem produkowanym z użyciem HYADD 4 (heksadecylamidu wysokooczyszczonego, naturalnego hialuronianu sodu uzyskiwanego w drodze fermentacji bakteryjnej) w izotonicznym roztworze buforowym.

Dzięki wysokiej lepkości i elastyczności nadawanej mu przez heksadecylamid hialuronianu sodu, HYMOVIS poprawia funkcję nawilżenia i amortyzacji wstrząsów przez płyn maziowy, chroniąc tkankę chrzęstną i tkanki miękkie przed urazami mechanicznymi. Właściwości te, wraz z przedłużonym czasem pozostawania preparatu w stawach, sprawiają, że HYMOVIS przynosi ulgę w bólu i poprawia funkcjonowanie stawu przy krótkotrwałym leczeniu.

 

WSKAZANIA DO STOSOWANIA: 

HYMOVIS jest wskazany w leczeniu bólu występującego w chorobie zwyrodnieniowej stawów oraz do poprawy ruchomości stawów poprzez zwiększenie wiskoelastyczności płynu maziowego. 

PRZECIWSKAZNIA:  

Wyrobu medycznego nie należy wstrzykiwać, jeżeli staw jest zakażony lub objęty poważnym zapaleniem; nie należy wstrzykiwać, jeśli w miejscu iniekcji lub w jego pobliżu występuje aktywna choroba, bądź zakażenie skóry.

Preparatu nie należy stosować u pacjentów z nadwrażliwością na kwas hialuronowy oraz inne składniki zawarte w produkcie.

Nie należy wstrzykiwać dożylnie i pozastawowo.

 

OPAKOWANIE:

2 ampułko-strzykawki po 3ml

 

SKŁAD:

Składnik główny: HYADD4 (heksadecylamid hialuronianu sodu) - 24mg/3ml;

Inne składniki: sodu chlorek, disodu wodorofosforan dwunastowodny, sodu diwodorofosforan dwuwodny, woda do wstrzyknięć.

 

SPOSÓB UŻYCIA:

Produkt do stosowania wyłącznie przez wykwalifikowany personel medyczny. Przed użyciem zapoznaj się z informacją używania wyrobu medycznego i skonsultuj się z lekarzem.

Cykl leczenia obejmuje dwa wstrzyknięcia w odstępie jednego tygodnia.

Stosować miejscowo, dostawowo.

Należy ściśle przestrzegać zasad dotyczących aseptyki i techniki podania. Unikać leczenia w razie widocznych objawów ostrego stanu zapalnego stawu. W razie wysięku do stawu należy go usunąć przed wstrzyknięciem produktu HYMOVIS.

Ze względu na jego lepkość, HYMOVIS należy wstrzykiwać powoli do zmienionego chorobowo stawu używając odpowiedniej sterylnej igły (18 lub 20 G).

PRODUCENT:

FIDIA Farmaceutici S.p.A.

DYSTRYBUTOR:

Angelini Pharma Polska Sp. z o.o.