Nowy HYRUAN ONE 60mg/3ml x 1 amp.-strzyk. + 2 maseczki, 5w FFP2 Zobacz większe

HYRUAN ONE 60mg/3ml. + 2 maseczki, 5w FFP2

HYRUAN ONE 60mg/3ml to wyrób medyczny przeznaczony do objawowego leczenia choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego. Produkt w formie ampułko-strzykawki zawiera w składzie 2% hialuronian sodu usieciowany w postaci bezbarwnego, przezroczystego, lepkiego żelu do bezpośredniej iniekcji do stawu kolanowego.

Więcej szczegółów

LG Chem

Nowy produkt

Ograniczona dostępność

308,00 zł brutto

Rabaty ilościowe

Ilość Cena Oszczędzasz
2 303,00 zł Do 10,00 zł

OPIS:

HYRUAN ONE 60mg/3ml to wyrób medyczny do wstrzykiwań dostawowych, zawierający 2% roztwór soli sodowej kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy to naturalny wielocukier stanowiący naturalny składnik strukturalny skóry, tkanki podskórnej i łącznej.  Maź stawowa wypełnia jamę stawową zmniejszając tarcie powierzchni stawowych. Hialuronian sodu zawarty w preparacie podawany dostawowo uzupełnia maź stawową i pomaga utrzymać sprawność stawu, jego ruchomość i elastyczność.

 

WSKAZANIA DO STOSOWANIA: 

HYRUAN ONE 60mg/3ml jest wyrobem medycznym do wstrzykiwań dostawowych, który wskazany jest w leczeniu bólu towarzyszącego chorobie zwyrodnieniowej stawu kolanowego.

Produkt przeznaczony dla dorosłych do jednorazowego użycia, ze wskazaniem dla:

- osób aktywnych, u których występują problemy związane z początkowymi objawami ChZS

- dla osób z widocznymi zmianami w wyniku ChZS, którym umożliwi dalszą rehabilitację.

Zalecana dawka wynosi 3 ml do jednego stawu kolanowego.

Preparat należy podawać wyłącznie z użyciem załączonej igły.

 

PRZECIWSKAZNIA:  

Nie należy stosować u pacjentów z nadwrażliwością na kwas hialuronowy oraz inne składniki zawarte w produkcie. Wstrzyknięcia do jamy stawowej są przeciwwskazane
w przypadku obecnych lub przebytych infekcji chorób skórnych w obszarze wstrzyknięcia.

Nie należy wstrzykiwać dożylnie, pozastawowo oraz do tkanek maziówki.


OSTRZEŻENIA:

 • Leczenie u osób w podeszłym wieku należy prowadzić z zachowaniem ostrożności z uwagi możliwe osłabienie funkcji fizjologicznych.
 • Podawanie preparatu do stawów z silnym zapaleniem spowodowanym chorobą zwyrodnieniowo-zniekształcającą stawów może zaostrzyć miejscowe stany zapalne.
 • Sporadycznie podawanie preparatu może prowadzić do wystąpienia miejscowego bólu lub obrzęku.
 • Preparat należy dokładnie wstrzykiwać do jamy stawowej, gdyż jego wyciek poza jamę stawową może wywoływać ból.
 • Preparat jest przeznaczony wyłącznie do jednorazowego użytku (zabronione jest ponowne użycie lub ponowna sterylizacja preparatu ze względu na niezachowanie jałowości i możliwość wystąpienia zdarzeń niepożądanych).
 • Stosowanie wyrobu medycznego może powodować ciężkie zdarzenia niepożądane:
  • działania niepożądane o częstości nieznanej: wstrząs,
  • zdarzenia niepożądane zgłoszone w badaniach klinicznych (odczyny miejscowe w miejscu wstrzyknięcia): ból, wzrost ucieplenia, zaczerwienienie, obrzęk,
  • zdarzenia niepożądane z wyłączeniem tych występujących w miejscu wstrzyknięcia (nasilenie łagodne do umiarkowanego): zapalenie nosogardzieli, ból, wzrost ucieplenia, zakażenie górnych dróg oddechowych, ból kończyny, zapalenie pęcherza moczowego, niestrawność, parestezja, zaczerwienienie, obrzęk stawu, ból mięśniowo-szkieletowy, zapalenie rozcięgna podeszwowego.
 • Należy zachować ostrożność przy stosowaniu środka dezynfekującego, czwartorzędowej soli amonowej (np. chlorek benzalkoniowy i chloroheksydyna), która może powodować wytrącanie kwasu hialuronowego.
 • W okresie do 48 godzin po wstrzyknięciu preparatu pacjent powinien unikać intensywnego wysiłku fizycznego lub czynności mogących prowadzić do powstania bólu stawu kolanowego.

 

OPAKOWANIE:

1 ampułko-strzykawka po 3 ml

 

SKŁAD:

substancja czynna: 60 mg soli sodowej kwasu hialuronowego (60mg/3ml) usieciowany diglicydylowym eterem 1,4-butanodiolu (BDDE2)


SPOSÓB UŻYCIA:

Produkt do stosowania wyłącznie przez uprawniony personel medyczny. Przed użyciem zapoznaj się z informacją używania wyrobu medycznego i skonsultuj się z lekarzem.

Stosować miejscowo, dostawowo.

HYRUAN ONE 60mg/3ml  stosuje się u dorosłych w dawce 1 strzykawka (3 ml) na cykl leczenia.

 

PRODUCENT:

LG Chem

DYSTRYBUTOR:

Zentiva Polska Sp. z o.o.