Synvisc Hylan GF20 16mg/2ml x 3 ** DWUPAK** + 4 maseczki FFP2 Zobacz większe

Synvisc Hylan GF20 16mg/2ml x 3 ** DWUPAK**

Synvisc (Hylan G-F 20) jest sterylną, apirogenną, elastyczno-lepką cieczą zawierającą hylany. Hylany to pochodne hialuronianu.

Hylan A ma średnią masę cząsteczkową rzędu ok. 6 000 000 Daltonów, a Hylan B ma postać uwodnionego żelu.

Hylan G-F 20 zawiera hylan A oraz hylan B (8,0 mg 2,0 mg/ml) w buforowanym, fizjologicznym roztworze chlorku sodu (pH 7,2 0,3).

Więcej szczegółów

SANOFI GENZYME

085318722

Nowy produkt

Dostępny

1 215,00 zł brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni:

Wyświetl historię cen produktu

Historia cen produktu

Synvisc Hylan GF20 16mg/2ml x 3 ** DWUPAK**

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu 30 dni:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Synvisc 16mg/2ml x 3 amp.-strzyk.  OFERTA DOTYCZY SPRZEDAŻY DWÓCH OPAKOWAŃ

OPIS:

Synvisc (Hylan G-F 20) 16mg/2ml to wyrób medyczny będący sterylną, apirogenną, elastyczno-lepką cieczą zawierającą polimery hylanowe A i B wyprodukowane na bazie wysoko oczyszczonego wyciągu pochodzenia ptasiego. Hylany są pochodnymi soli sodowej kwasu hialuronowego, które zawierają powtarzające się jednostki disacharydowe N-acetylo-glukozaminy i glukuronianu sodu.

 

WSKAZANIA DO STOSOWANIA: 

- do okresowego zastąpienie i uzupełnienie płynu maziówkowego;

- u pacjentów w różnych stadiach zaawansowania zmian zwyrodnieniowych w obrębie stawów;

- u pacjentów, którzy aktywnie i regularnie używają stawu objętego schorzeniem;

- wywołuje efekt terapeutyczny poprzez wiskosuplementację – proces, w którym przywracany jest stan fizjologiczny i reologiczny tkanek zmienionego zapalnie stawu;

 - wiskosuplementacja za pomocą hylan G‐F 20 ma ograniczyć ból i dyskomfort oraz zwiększyć ruchomość stawu. Badania in vitro wykazały, iż hylan G‐F 20 chroni komórki chrzęstne przed niektórymi uszkodzeniami fizycznymi
i chemicznymi;

- SYNVISC może być podawany przez lekarza wyłącznie dostawowo w celu leczenia bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego, biodrowego, skokowego i barkowego;

 

PRZECIWSKAZNIA:  

Nie należy stosować u pacjentów z nadwrażliwością na kwas hialuronowy oraz inne składniki zawarte w produkcie. Wstrzyknięcia do jamy stawowej są przeciwwskazane w przypadku obecnych lub przebytych infekcji chorób skórnych
w obszarze wstrzyknięcia.

Nie należy wstrzykiwać dożylnie i pozastawowo.

 

OPAKOWANIE:

3 ampułko-strzykawki po 2 ml

 

SKŁAD:

1 ml hylanu G-F 20 zawiera: hylan 8,0mg , chlorek sodu 8,5mg, wodorofosforan dwusodowy 0,16mg, jednowodny dwufoforan sodu 0,04mg, wodę do wstrzykiwań q.s.

 

SPOSÓB UŻYCIA:

Produkt do stosowania wyłącznie przez uprawniony personel medyczny. Przed użyciem zapoznaj się z informacją używania wyrobu medycznego i skonsultuj się z lekarzem.

Stosować miejscowo, dostawowo.

Nie stosować wyrobu medycznego SYNVISC, jeżeli opakowanie zostało wcześniej otwarte lub uszkodzone.

Zawartość strzykawki należy zużyć niezwłocznie po otwarciu opakowania.

Przed wstrzyknięciem Hylanu G‐F 20 należy usunąć z kolana płyn maziówkowy lub wysięk

Wstrzykiwać w temperaturze pokojowej.

Aby wyjąć strzykawkę z blistra (lub tacki), należy ją trzymać za korpus, nie dotykając tłoka.

Podawać przy ścisłym zachowaniu zasad aseptyki, szczególnie uważając przy zdejmowaniu korka z fiolki.

Przed zdjęciem szarej nasadki zabezpieczającej należy ją przekręcić. Zminimalizuje to wyciek wyrobu medycznego.

W przypadku stosowania SYNVISC należy użyć igły o wymiarach 18 ‐22, w zależności od stawu, do którego będzie podany wyrób medyczny należy użyć igły o odpowiedniej długości.

Aby zapewnić szczelność i zapobiec wyciekowi, podczas podawania należy dobrze zamocować igłę, równocześnie mocno przytrzymując złączkę Luer.

Podczas nakładania igły lub zdejmowania jej osłony nie należy nadmiernie dokręcać igły i stosować nadmiernego nacisku na nią, gdyż może to spowodować złamanie końcówki strzykawki.

Wyrób należy podawać wyłącznie do maziówki w razie potrzeby posiłkując się fluoroskopią, w szczególności przed podaniem do stawu biodrowego lub barkowego.Zawartość strzykawki przeznaczona jest wyłącznie do jednorazowego użytku.

Zawartość strzykawki przeznaczona jest wyłącznie do jednorazowego użytku.

Nie używać ponownie strzykawki i/lub igły.

Ponowne użycie strzykawek, igieł i/lub wyrobu medycznego z używanej strzykawki może spowodować utratę sterylności, zanieczyszczenie wyrobu i/lub niekompletne leczenie.

Nie należy ponownie sterylizować hylanu G-F 20.

ZALECONE DAWKOWANIE:
Zalecane dawkowanie zależy od stawu do którego podany ma być SYNVISC (Hylan G‐F 20).

- choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego: Zalecane dawkowanie to trzy wstrzyknięcia po 2 ml w staw kolanowy z jednotygodniową przerwą między każdym podaniem. Dla osiągnięcia pełnego efektu terapeutycznego istotne jest podanie wszystkich trzech dawek. Maksymalna zalecana dawka to 6 wstrzyknięć w ciągu 6 miesięcy z co najmniej 4‐tygodniową przerwą pomiędzy kolejnymi podaniami;

- choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego, skokowego, barkowego: Zalecana dawka początkowa to wstrzyknięcie 2 ml. Jeśli po pierwszym podaniu nie osiągnięto poprawy objawów zaleca się podanie kolejnego wstrzyknięcia w dawce 2 ml.

Dane kliniczne wykazały korzyści dla pacjenta z drugiego wstrzyknięcia jeśli dokonano je między 1 a 3 miesiącem po pierwszym podaniu.
Czas działania Hylan G‐F 20 wpływa jedynie na staw, w obrębie którego wykonano wstrzyknięcie. Nie powoduje żadnych efektów na poziomie ogólnoustrojowym.

Efekty działania u pacjentów odpowiadających na leczenie odnotowywano do 26 tygodni od podania wyrobu medycznego, lecz obserwowano również krótszy lub dłuższy okres jego działania.
Dane kliniczne z leczenia choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego wykazały skuteczność.
działania do 52 tygodni po podaniu serii trzech wstrzyknięć wyrobu medycznego SYNVISC.

UWAGI:

Ten produkt posiada oznaczenie CE o numerze jednostki notyfikowanej 2797. Oznakowanie CE wskazuje, że dany wyrób medyczny został zbadany przez producenta i uznany za spełniający wymogi UE dotyczące zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

Ten produkt posiada deklarację zgodności UE - spełnia wymogi Unii Europejskiej.

Do wyrobu medycznego dołączona jest etykieta w języku polskim.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.


 

PRODUCENT:

Genzyme Europe;
1125 Pleasant View Terrace Ridgefield,
NJ 07657, USA.