HYALONE 60mg/4ml x 1 ampułko-strzykawka Zobacz większe

HYALONE 60mg/4ml x 1 ampułko-strzykawka

HYALONE to wyrób medyczny, który jest sterylnym, niepirogennym, wiskoelastycznym roztworem zawierającym sól sodową kwasu hialuronowego. Produkt uzupełnia skład płynu maziowego, poprawiając w ten sposób ruchomość stawów i łagodząc dolegliwości bólowe.

Więcej szczegółów

FIDIA FARMACEUTICI

O-AHO-1

Nowy produkt

Dostępny

700,00 zł brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni:

Wyświetl historię cen produktu

Historia cen produktu

HYALONE 60mg/4ml x 1 ampułko-strzykawka

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu 30 dni:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Rabaty ilościowe

Ilość Cena Oszczędzasz
2 600,00 zł Do 200,00 zł

OPIS:

HyalOne jest sterylnym, niepirogennym, wiskoelastycznym roztworem zawierającym sól sodową kwasu hialuronowego, uzyskiwaną w drodze fermentacji bakteryjnej. Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem wielu tkanek ludzkich, takich jak tkanki chrzęstne i płyn maziowy; jest on stale wydzielany do przestrzeni stawowej i stanowi jeden z podstawowych składników płynu maziowego, któremu nadaje charakterystyczną lepkość i elastyczność. Cechy te mają podstawowe znaczenie dla nawilżania i absorpcji wstrząsów, funkcji pełnionych przez płyn w zdrowych stawach celem ochrony tkanki chrzęstnej i tkanek miękkich przed urazami mechanicznymi. W pourazowych i degeneracyjnych zmianach stawów w płynie maziowym dochodzi do zmniejszenia ilości kwasu hialuronowego oraz utraty lepkości, co skutkuje upośledzeniem funkcji stawu i objawami bólowymi. Podając dostawowo kwas hialuronowy można przywrócić wiskoelastyczne właściwości płynu maziowego, zmniejszając ból i poprawiając ruchomość stawu.

 

WSKAZANIA DO STOSOWANIA: 

Hyalone jest wyrobem przeznaczonym dla pacjentów z rozpoznaniem choroby zwyrodnieniowej stawu biodrowego lub kolanowego. Choroba ta powoduje osłabienie parametrów czynnościowych płynu maziowego.

 

PRZECIWSKAZNIA:  

Preparatu nie należy stosować u pacjentów z nadwrażliwością na kwas hialuronowy oraz inne składniki zawarte w produkcie.

 

OPAKOWANIE:

1 ampułko-strzykawka po 4ml zawierająca 60 mg hialuronianu sodu; sterylna igła (18G lub 20G).

 

SKŁAD:

hialuronian sodu 60mg/4ml; sodu chlorek,  sodu diwodorofosforan dwuwodny,  disodu fosforan dwunastowodny, woda do wstrzykiwań.


SPOSÓB UŻYCIA:
 

Produkt może być podawany wyłącznie przez wykwalifikowanych lekarzy. Należy przestrzegać zasad dotyczących aseptyki i techniki iniekcji. W razie wysięku do stawu, należy go usunąć przed podaniem leku. Po pierwszym podaniu może być konieczne dalsze leczenie dla utrzymania korzyści z leczenia przez dłuższy czas, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

HyalOne należy wstrzykiwać używając odpowiedniej sterylnej igły (np. 18 lub 20 G). Przy stosowaniu HyalOne w stawie biodrowym zaleca się wykonywanie iniekcji pod kontrolą USG. Nie jest to konieczne przy stosowaniu HyalOne w stawie kolanowym.

PRZECHOWYWANIE:

Nie stosować w przypadku uszkodzenia sterylnego opakowania. Przechowywać w temperaturze nie przekraczającej 25° C.

Ten produkt posiada oznaczenie CE 0459. Oznakowanie CE wskazuje, że dany wyrób medyczny został zbadany przez producenta i uznany za spełniający wymogi UE dotyczące zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

Ten produkt posiada deklarację zgodności UE - spełnia wymogi Unii Europejskiej.

Do wyrobu medycznego dołączona jest etykieta w języku polskim.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

PRODUCENT:

Fidia Farmaceutici S.p.A. 

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: