Nowy Flexus Fluid 25mg/2,5ml **DWUPAK** + 2 maseczki FFP2 Zobacz większe

Flexus Fluid 25mg/2,5ml **DWUPAK** + 2 maseczki FFP2

Fluid Fluid 25mg/2,5ml to wyrób medyczny do wstrzykiwań dostawowych, który wskazany jest w leczeniu bólu towarzyszącego chorobie zwyrodnieniowej stawów. Preparat uzupełnia maź stawową, która niezbędna jest dla prawidłowego funkcjonowania stawu jednocześnie wspomagając jego funkcjonowanie.

Produkt przeznaczony dla dorosłych. Pełna kuracja: 3 - 6 amp.-strzyk.

Więcej szczegółów

76401530601122

Nowy produkt

Dostępny

220,00 zł brutto

OPIS:

Fluid Fluid 25mg/2,5ml (10mg/ml) to wyrób medyczny do wstrzykiwań dostawowych zawierający sól sodową kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy to naturalny wielocukier, który stanowi naturalny składnik strukturalny skóry, tkanki podskórnej i łącznej. Jest jednym z podstawowych składników mazi stawowej. Maź stawowa wypełnia jamę stawową zmniejszając tarcie powierzchni stawowych. Hialuronian sodu zawarty w preparacie podawany dostawowo uzupełnia maź stawową i pomaga utrzymać sprawność stawu, jego ruchomość i elastyczność. Równoważy mechaniczne obciążenie stawów z zewnątrz.

Preparat występuje w postaci szklanej strzykawki zawierającej klarowny, przezroczysty, lepki, sterylny i niepirogeniczny roztwór kwasu hialuronowego.

 

WSKAZANIA DO STOSOWANIA: 

Fluid Fluid 25mg/2,5ml jest wyrobem medycznym do wstrzykiwań dostawowych, który wskazany jest w leczeniu bólu towarzyszącego chorobie zwyrodnieniowej stawów. Preparat uzupełnia maź stawową, która jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania stawu wspomagając jego funkcjonowanie oraz działa wspomagająco na odnowę chrząstki stawowej.


PRZECIWSKAZNIA:  

Nie należy stosować u pacjentów z nadwrażliwością na kwas hialuronowy oraz inne składniki zawarte w produkcie. Wstrzyknięcia do jamy stawowej są przeciwwskazane w przypadku obecnych lub przebytych infekcji chorób skórnych w obszarze wstrzyknięcia.

Nie należy wstrzykiwać dożylnie i pozastawowo.

 

OPAKOWANIE:

1 ampułko-strzykawka po 2,5ml

OFEROWANA CENA DOTYCZY SPRZEDAŻY 2 OPAKOWAŃ.

 

SKŁAD:

substancja czynna: 25 mg hialuronianu sodu
substancje dodatkowe: disodu dwunastowodny fosforan, sodu diwodorofosforan dwuwodny, chlorek sodu, woda oczyszczona do wstrzykiwań do 3,0 ml, pH 6.8~7.8

 

SPOSÓB UŻYCIA:

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY. UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ LUB ETYKIETĄ.

Produkt do stosowania wyłącznie przez uprawniony personel medyczny. Przed użyciem zapoznaj się z informacją używania wyrobu medycznego i skonsultuj się z lekarzem.

Stosować miejscowo, dostawowo.

U pacjentów dorosłych z chorobą zwyrodnieniową stawów należy stosować 1 strzykawkę wyrobu tygodniowo, 3 strzykawki w trakcie trwania terapii. Produkt podaje się przez iniekcję do stawu. Dawkowanie i czas wstrzykiwania zależą od objawów. Produkt należy wstrzykiwać przy użyciu igły 18-25G wprowadzonej do jamy stawowej.

PRODUCENT:

Valentis AG, CH-6982 Agno – Lugano, Szwajcaria