Nowy Cartinorm XL CHONRO 60mg/3mlx 1 amp.-strzyk. Zobacz większe

Cartinorm XL CHONRO 60mg/3ml x 1 amp.-strzyk.

CARTINORM XL CHONDRO (60mg+90mg)/3ml jest sterylnym wyrobem medycznym w postaci wiskoelastycznego roztworu zawierającego dwie wysoce oczyszczone, usieciowane, polimery biologiczne (hialuronian sodu oraz  siarczan chondroityny).

CARTINORM XL CHONDRO tymczasowo zastępuje i uzupełnia płyn maziowy, łagodzi bóle stawów, poprawia ruchomość stawów i chroni chrząstkę.

Więcej szczegółów

GOODWILL PHARMA

5599988129676

Nowy produkt

Dostępny

369,00 zł brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni:

Wyświetl historię cen produktu

Historia cen produktu

Cartinorm XL CHONRO 60mg/3ml x 1 amp.-strzyk.

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu 30 dni:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Rabaty ilościowe

Ilość Cena Oszczędzasz
2 364,00 zł Do 10,00 zł

OPIS:

CARTINORM® XL CHONDRO (60mg+90mg)/3ml jest sterylnym wyrobem medycznym w postaci wiskoelastycznego roztworu zawierającego dwie wysoce oczyszczone, usieciowane, polimery biologiczne: hialuronian sodu oraz siarczan chondroityny.

1 ampułko - strzykawka CARTINORM® XL CHONDRO o pojemności 3 ml jest roztworem zawierającym 60 mg hialuronianu sodu oraz 90 mg siarczanu chondroityny.

 

WSKAZANIA DO STOSOWANIA: 

CARTINORM® XL CHONDRO jest wyrobem medycznym do wstrzykiwań dostawowych, który wskazany jest w leczeniu bólu towarzyszącego chorobie zwyrodnieniowej stawu kolanowego o przebiegu łagodnym lub ciężkim. Preparat uzupełnia maź stawową, która jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania stawu wspomagając jego funkcjonowanie oraz działa wspomagająco na odnowę chrząstki stawowej.

CARTINORM® XL CHONDRO łagodzi bóle stawów, poprawia ruchomość stawów i chroni chrząstkę, tymczasowo zastępując i uzupełniając płyn maziowy. Kwas hialuronowy jest głównym składnikiem mazi stawowej
i chrząstki, odpowiada za smarowanie i wspomaganie stawów. Zmniejsza tarcie między powierzchniami stawowymi i chroni tkanki przed urazami dzięki swojej właściwości amortyzującej wstrząsy. Tak więc ochrona powierzchni stawu również zmienia się silnie, pod wpływem tarcia i ciśnienia, chrząstka staje się wrażliwa i podlega degradacji strukturalnej. Siarczan chondroityny jest siarczanowanym glukozaminoglikanem, który jest ważnym składnikiem strukturalnym macierzy chrząstki zewnątrzkomórkowej. Rolą siarczanu chondroityny jest optymalizacja zachowania reologicznego kwasu hialuronowego.

 

PRZECIWSKAZNIA:  

CARTINORM® XL CHONDRO nie powinien być stosowany u pacjentów:

  • u których wykazano uczulenie (nadwrażliwość) na hialuronian sodu, siarczan chondroityny lub którykolwiek ze składników;
  • u których występuje zakażenie lub choroba skóry w zamierzonym miejscu wstrzyknięcia;
  • u których potwierdzono infekcje stawów;
  • u których stwierdzono ogólnoustrojowe zaburzenia krzepnięcia, krwawienie lub skłonność do krwawień;


Nie używać strzykawki, jeśli pokrywa blistra jest otwarta lub uszkodzona. Konieczne jest ścisłe przestrzeganie aseptycznej techniki aplikacji.

Nie należy wstrzykiwać dożylnie i pozastawowo.

 

OPAKOWANIE:

1 ampułko-strzykawka zawierająca 3 ml sterylnego roztworu do wstrzykiwań.

 

SKŁAD:

1 ampułko - strzykawka zawiera 60 mg hialuronianu sodu, 90 mg siarczanu chondroityny sodu, a także chlorek sodu, diwodorofosforan sodu jednowodny, fosforan disodu dwunastowodny, wodorotlenek sodu i (lub) kwas chlorowodorowy (do regulacji pH), wodę do wstrzykiwań.

 

SPOSÓB UŻYCIA:

CARTINORM XL CHONDRO to preparat do stosowania wyłącznie przez uprawniony personel medyczny.

Przed użyciem zapoznaj się z informacją używania wyrobu medycznego i skonsultuj się z lekarzem.

Stosować miejscowo, dostawowo.

Przed aplikacją otworzyć półprzezroczyste opakowanie i zdjąć nasadkę ampułko-strzykawki. Przymocować sterylną igłę do wstrzykiwań o odpowiednim rozmiarze (G) i długości (cale) do strzykawki i upewnić się, że igła jest bezpiecznie przymocowana z lekkim skrętem. Do wstrzykiwań w kolano najczęściej stosowane igły mają wymiary w zakresie 18-21 G (0,8 mm - 1,2 mm). Ostateczny wybór igły do każdej procedury wewnątrzstawowej jest określany przez lekarza.

Po wstrzyknięciu dostawowym możliwe jest wystąpienie obrzęku stawu i przejściowego bólu. Reakcje te zazwyczaj ustępują w ciągu 72 godzin.

 

UWAGI:

Ten produkt posiada oznaczenie CE 0050. Oznakowanie CE wskazuje, że dany wyrób medyczny został zbadany przez producenta i uznany za spełniający wymogi UE dotyczące zdrowia, bezpieczeństwa
i ochrony środowiska.

Ten produkt posiada deklarację zgodności UE - spełnia wymogi Unii Europejskiej.

Do wyrobu medycznego dołączona jest etykieta w języku polskim.

 

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem. Nie zamrażać !


Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

 

PODMIOT ODPOWIEDZIALNY:

Goodwill Pharma Polska Sp. z o.o.
ul. Na Wierzchowinach 4d/1
30-222 Kraków